شستشوی فرش ماشینی

شستشوی تخصصی فرش ماشینی به صورت اعلاء شویی در مجموعه قالیشویی ماژیک تهران، شستشوی انواع فرش‌های ماشینی، ابریشم مصنوعی، پلاستیکی، بلژیکی و … با بروز ترین ماشین آلات شستشو با جدید ترین متد شستشوی بین المللی فرش. ارائه کلیه خدمات ترمیمی و بازسازی انواع فرشهای ماشینی، شیرازه دوزی، چرم دوزی و .. توسط استادان با تجربه. با ثبت سفارش آنلاین ۱۰ درصد تخفیف ویژه از قالیشویی ماژیک دریافت کنید.

شستشوی فرش ماشینی
شستشوی فرش ماشینی
شستشوی فرش ماشینی

شستشوی فرش ماشینی از رایج ترین خدماتی است که در قالیشویی ها ارائه می شود. دیگر شستن فرش و قالیچه در منزل معنایی ندارد وقتی در مدت زمان حداکثر ۴۸ ساعت فرش ها جمع و شسته شده و کاملا خشک و سالم تحویل داده می شوند.
قالیشویی ماژیک تهران با بهره مندی از ماشین آلات پیشرفته و به روز، مواد شوینده مخصوص و پرسنل با تجربه به عنوان یک کارخانه اختصاصی قالیشویی در سراسر تهران به ارائه خدمات با کیفیت در این زمینه می پردازد.
توجه به جنس الیاف فرش ماشینی برای شستشوی آن مهم است. فرش های ماشینی از الیافی مانند آکریلیک، کرک و پشم بافته می شوند که هریک برای شستشو شرایط خاص خود را دارد.

به طور کلی دو روش برای شستشوی فرش در قالیشویی وجود دارد. معمولی و اعلاشویی. در هر دو روش مراحل کار یکسان است و تفاوت در مواد شوینده و بکارگیری ماشین آلات است.

مراحل شستشوی فرش

 • بررسی فرش
 • غبارگیری
 • تثبیت رنگ
 • لکه برداری
 • شستشو
 • آبکشی
 • خشک کردن

قالیشویی با استفاده از پودرهای جاذب و بخار نیز از دیگر روش های شستشوی فرش است.

در این  مرحله آسیب های فرش مورد بررسی قرار می گیرد تا  در جریان شستشو آسیب بیشتری به فرش وارد نشود. سوختگی، پارگی، پوسیدگی و لکه می تواند از انواع این ایرادات باشد. کارشناسان با تجربه  قالیشویی ماژیک با دقت به شناسایی و رفع این مشکلات می پردازند تا شستشوی فرش ماشینی با بالاترین میزان کیفیت انجام شود.

ساکن کدام منطقه تهران هستید؟

فرقی نمی‌کند! کارخانه قالیشویی ماژیک با ناوگانی گسترده سراسر تهران را در سریع ترین زمان ممکن پوشش داده و آماده ارائه کلیه خدمات قالیشویی و شستشوی تخصصی فرش دست‌بافت در سراسر تهران می باشد.

غبارگیری با توجه به جنس و ارزشمندی فرش به صورت دستی و ماشینی انجام می شود. در غبارگیری به روش مکانیزه استفاده از دستگاه های مکنده  و دستگاه های ضربه زن رایج است. دستگاه های مکنده مانند جارو برقی های خانگی عمل می کنند که  دارای قدرت مکش بیشتری هستند. قدرت مکش دستگاه توسط پرسنل با توجه به جنس و ضخامت فرش تنظیم می شود.

در دستگاه های ضربه زن، فرش درون محفظه دستگاه قرار می گیرد، در این دستگاه به وسیله برس و محورهای پیستونی که وجود دارد، به فرش ضربات متعدد زده می شود تا گرد و غبار آن گرفته شود. در نوع دیگری از دستگاه غبارگیری از حرکت سریع دورانی  استفاده می شود.  

استفاده از ماشین آلات به روز دنیا در قالیشویی ماژیک این اطمینان را به شما می دهد که مرحله غبارگیری بدون ایجاد هیچ صدمه ایی به فرش انجام شود. در تمام مراحل شستشو کارشناس قالیشویی نکات و دستورات لازم را به کارگران  ارائه می دهد.

تثبیت رنگ برای فرش های دستباف و تزئینی در نظر گرفته می شود. از آنجا که این فرش ها از الیاف و رنگ طبیعی بافته می شوند، احتمال تداخل رنگ در آنها بسیار زیاد است. به همین دلیل از شوینده های گیاهی مخصوصی استفاده می شود تا آسیبی به فرش وارد نشود.

تثبیت رنگ فرش

لکه گیری فرش با توجه به نوع لکه و مدت زمان آن انجام می شود. برای لکه های مختلف از حلال های مخصوص استفاده می کنند تا ضمن از بین بردن لکه، آسیبی به رنگ و الیاف فرش وارد نشود.

دستگاه شستشوی فرش ماشینی

دستگاه های شستشوی فرش به دو دسته تقسیم می شوند: دستی و اتوماتیک.
دستگاه شستشوی دستی: این دستگاه ها به شیوه ضربه ایی مرحله شستشو را انجام می دهند و معمولا برای فرش های دستباف کاربرد دارند.

دستگاه شستشوی اتوماتیک: دستگاه قالیشویی تمام اتوماتیک به دو نوع ریلی و میزی تقسیم می شود. در دستگاه ریلی فرش ثابت قرار می گیرد و دستگاه بوسیله بورس های استوانه ایی و دیسکی که دارد، شستشو را انجام می دهد. در دستگاه شستشوی میزی، فرش بوسیله نقاله های خاصی زیر برس های دستگاه حرکت می کند. در واقع در این روش دستگاه ثابت است و فرش حرکت می کند.

عملیات شستشو با استفاده از دستگاه های تمام اتوماتیک در پنج مرحله به صورت خودکار انجام می شود.

 • خیس کردن فرش
 • جارو زدن
 • شامپو و برس زدن
 • شستشو با آب و برس
 • شستشو با آب بدون برس

در قالیشویی ماژیک  پس از آبکشی و کر اسلامی، فرش ها بوسیله دستگاه های خشک کن مورد آبگیری قرار می گیرند و تا آنجا که ممکن است خشک شوند، سپس به گرمخانه منتقل شده تا مرحله خشک شدن به طور کامل انجام شود.

در این شرکت توجه به حقوق مصرف کننده در اولویت دارد و سعی می شود بهترین خدمات قالیشویی از شستن فرش های دستی و ماشینی گرفته تا تعمیرات با بالاترین کیفیت در کمترین زمان ممکن انجام شود.

مشاهده سایر خدمات قالیشویی ماژیک

قالیشویی در زعفرانیه
شستشوی فرش دستبافت
شستشوی فرش ابریشم
شستشوی فرش ابریشم
شستشوی فرش تبریز
شستشوی فرش تبریز
شستشوی فرش بیجار
شستشوی فرش بیجار