رفع سوختگی فرش دستبافت

رفع سوختگی فرش دستبافت در مجموعه قالیشویی و خدمات ترمیم و باز سازی فرش ماژیک، ارائه خدمات تخصصی رفع سوختگی انواع فرش های دستبافت و ماشینی توسط کادری مجرب و با سابقه. استفاده از متریال هم جنس با فرش شما. نرخ های مصوب و صدور فاکتور شفاف نسبت به خدمات ارائه شده، تضمین کیفیت خدمات رفع سوختگی توسط تیم ترمیم و باز سازی قالیشویی ماژیک.

رفع سوختگی فرش

قالیشویی ماژیک با کادر مجزب و تیمی آموزش دیده آماده ارئه کلیه خدمات باز سازی و ترمیم فرش در سراسر تهران با تعیین وقت قبلی و اعزارم کارشناس جهت قیمت گزاری و اعلام زمان تقریبی تعمیر. قالیشویی ماژیک دارای مجوز از اتحادیه صنف قالیشویان تهران بوده و کلیه خدمات این مجموعه و فاکتور های صادر شده طبق نرخ نامه اتحادیه می باشد.

رفع سوختگی فرش دستبافت از جمله خدمات تخصصی یک قالیشویی معتبر است. زمانی که فرش می سوزد اولین پرسشی که به ذهن خطور می کند این است “ آیا ظاهر و بافت فرش قابل ترمیم است؟
فرش ها می سوزند چون ما از آنها غفلت می کنیم، اتوی و قابلمه داغ، قلیان و سیگار، فشفشه های روز تولد، شمع، هویه کاری و … از جمله مواردی است که می تواند منجر به سوختگی فرش شوند.
گاهی اوقات سوختگی ها سطحی هستند و می توان در منزل اقدام به ترمیم آنها نمود اما در مواقعی که سوختگی به عمق جان فرش رسیده باشد تنها دستان ماهر استاد رفوگر قالیشویی می تواند مرهمی بر جان فرش باشد.
استفاده از خدمات ترمیم و رفوگری فرش باعث طول عمر و ماندگاری آن خواهد شد.
رفع سوختگی فرش دستبافت به عنوان خدمات رفوگری قالیشویی مطرح می شود. منظور از رفوگری ترمیم انواع صدمات فرش است.
قالیشویی ماژیک، تخصصی ترین خدمات را در زمینه رفوگری فرش در سراسر تهران ارائه می دهد. از جمله خدمات این کارخانه اختصاصی می توان به این موارد اشاره کرد: ترمیم پارگی و بید خوردگی، لکه برداری فرش دستبافت و رفع سوختگی فرش دستبافت.

در ابتدا باید بدانید که سوختگی فرش به دو درجه تقسیم می شود: سطحی و عمقی.
در سوختگی سطحی دو تا سه میلیمتر از عمق فرش آسیب می بیند که با تراش و ترفند های خاص قالیشویی و رفوگری مورد ترمیم قرار خواهند گرفت.
در سوختگی عمیق آسیب به تار و پود فرش می رسد. ترمیم این سطح از آسیب دیدگی بستگی به نوع فرش و الیاف آن دارد.
سوختگی فرش بوسیله سیگار بسیار رایج است. در قدم اول سیگار را ترک کنید و هیچ فرد سیگاری را حتی به حیاط خانه خود راه ندهید، چه رسد به داخل منزل.
اگر فرش ماشینی است و وسعت سوختگی محدود و سطحی باشد، باید گفت که مورد ترمیم قرار می گیرد.
اگر سوختگی منجر به سوراخ شدگی فرش ماشینی شود، دیگر نمیتوان آن را مورد بازسازی قرار داد. البته بهتر است که بگوییم، رفع سوختگی فرش ماشینی در صورتی که وسعت و عمق زیادی داشته باشد مقرون به صرفه نیست و بهتر است برای خرید یک فرش نو هزینه کنید.

انواع سوختگی فرش

خبر خوب در مورد فرش های دستبافت این است که سوختگی در هر شکل و میزانی که باشد قابل ترمیم و بازسازی است.
در مورد فرش های دستبافت و ابریشم کارشناس رفوگر می تواند اقدام به ترمیم و رفع سوختگی آن نماید.
فرش دستبافت به دلیل نوع الیافی که دارد نسبت به فرش ماشینی در برابر حرارت از مقاومت بیشتری برخوردار است.
قبل از اقدام به رفع سوختگی فرش دستبافت، کارشناسان قالیشویی با حضور در محل میزان خسارت و آسیب را مورد بررسی قرار داده و سپس فرش را جهت رفوگری به قالیشویی منتقل می کنند.
در ترمیم فرش سوخته هرچه تراکم بافت بیشتر باشد، رفع سوختگی بهتر انجام می شود. اگر عمق سوختگی زیاد باشد، به سختی می توان قسمت سوخته شده را مورد مرمت و رفوگری قرار داد.
در سوختگی های محدود با استفاده از قیچی های مخصوص، لایه های سوخته شده از سطح فرش جدا می شوند. در این مرحله باید دقت کرد تا آسیبی به بافت الیاف وارد نشود.
اگر فرش ماشینی باشد این کار توسط سمباده انجام می شود.
این کار در ظاهر آسان به نظر می رسد، اما باید بدانید که در صورت بی احتیاطی ممکن است الیاف فرش بیش از حد قیچی شود و فرش به اصطلاح گود شود.

ساکن کدام منطقه تهران هستید؟

فرقی نمی‌کند! کارخانه قالیشویی ماژیک با ناوگانی گسترده سراسر تهران را در سریع ترین زمان ممکن پوشش داده و آماده ارائه کلیه خدمات قالیشویی و شستشوی تخصصی فرش دست‌بافت در سراسر تهران می باشد.

چنانچه قصد دارید از این روش در منزل استفاده کنید مطمئن باشید که توانایی انجام آن را دارید، چون الیاف بریده شده را نمی توان با چسب دوباره ترمیم کرد.
پس از جدا کردن قسمتهای سوخته، فرش دستبافت از لحاظ رنگ مورد بررسی قرار می گیرد و چنانچه لازم باشد به احیای رنگ پرداخته می شود.
رفع سوختگی فرش دستبافت نیاز به صبر و حوصله فراوان دارد، چون در بسیاری از موارد الیاف فرش از بین رفته است و دیگر نمی توان قسمت آسیب دیده را به فرش بازگرداند.
کارشناسانان قالیشویی ماژیک با بیش از نیم قرن تجربه، این اطمینان را به شما می دهند که این شرکت از تمام امکانات و دانش خود برای رفع سوختگی فرش دستبافت استفاده می کند.

رفع سوختگی فرش در منزل
رفع سوختگی فرش در منزل

مشاهده سایر خدمات قالیشویی ماژیک

شستشوی فرش بیجار
شستشوی فرش بیجار
لکه برداری فرش دستبافت
لکه برداری فرش دستبافت
شستشوی فرش ابریشم
شستشوی فرش ابریشم
شستشوی فرش تبریز
شستشوی فرش تبریز