قالیشویی

قالیشویی


مدیران قالیشویی مانند صاحبان سایر کسب و کار ها به دنبال کسب در آمد بالاتر و موفقیت های بیشتر نسبت به رقبای خود هستند. استفاده از روش های متنوع تبلیغاتی، ارائه خدمات بهتر و با کیفیت تر در خصوص شستشوی فرش و قالی و قیمت های کمتر در مقایسه با سایرین از جمله مواردی است که می تواند موجب موفقیت قالیشویی گردد. اما کلید موفقیت یک قالیشویی را در گام نخست باید رضایت مشتریان دانست. هنگامی که مشتریان شما از کیفیت خدمات ارائه شده راضی باشند می توانند به عنوان یک روش تبلیغاتی قدرتمند برای شما عمل نمایند.

قالیشویی
قالیشویی

اهمیت مشتریان در صنعت قالیشویی

قالیشویی یکی از مشاغلی است که به صورت مستقیم با مشتریان در ارتباط است و به همین سبب باید در آن از روش هایی برای جلب رضایت آن ها استفاده گردد. اولین نکته ای که در خصوص مشتریان باید به آن توجه نمود برخورد صحیح و مناسب با آن هاست. مشتریان هنگامی که احساس ارزشمند بودن داشته باشند بدون تردید تبدیل به مشتری دائم قالیشویی شما می شوند. خدمات پس از فروش مناسب و با کیفیت یکی از روش هایی است که می توانید به مشتریان احساس ارزشمند بودن بدهید. به شکایات آن ها توجه کنید و سعی کنید مشکلات احتمالی را رفع نمایید. از همه مهم تر باید در قبال مشتریان خوش قول باشید. تحویل به موقع فرش و قالی های شسته شده به ویژه در فصولی که تقاضا برای این کار افزایش می یابد می تواند شما را در مقایسه با رقبا برتر جلوه دهد.
همان طور که اشاره شد قیمت مناسب یکی دیگر از فاکتورهایی است که می تواند مشتریان را راضی نگه دارد. بهتر است قیمت های ارائه شده توسط قالیشویی به شکلی شفاف در اختیار مشتریان قرار گیرد. به این شکل می توانید اعتماد بیشتری را جلب کنید و مشتریان در دفعات بعدی نیز برای شستن فرش و قالی های خود به شما مراجعه نمایند.

رضایت مشتریان قالیشویی و سخن پایانی

در پایان آن چه که باید مورد توجه قرار گیرد این است که این صنعت جزو صنایعی است که رقابت در آن ها بسیار نزدیک بوده و رقبای قدرتمند و شناخته شده ای در آن فعالیت می کنند. توجه به مشتریان و رضایت آن ها از عملکرد قالیشویی می تواند در این بازار پر از رقابت باعث حفظ مشتریان فعلی و جذب مشتریان جدید گردد. به همین سبب یافتن ویژگی هایی که در این زمینه می تواند به موفقیت قالیشویی کمک کند از اصلی ترین وظایفی خواهد بود که بر عهده مدیران است.

۲ دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *