ترمیم پارگی و بید خوردگی فرش

ترمیم پارگی و بید خوردگی فرش دستبافت یکی از خدمات ترمیم و باز سازی انواع فرش قالیشویی ماژیک می باشد. قالیشویی ماژیک تهران کلیه خدمات ترمیم و باز سازی خود را به پشتوانه تجربه ای بیش از نیم قرن، با کادری حرفه ای و متخصص به انجام می رساند. لازم به ذکر است که کلیه خدمات ترمیم فرش قالیشویی ماژیک تهران داران ضمانت خدمات بوده تا مشتری از کیفیت فوق العاده‌ی خدمات ماژیک آسوده خاطر باشد.

ترمیم پارگی و بید خوردگی فرش

خدمات بید خوردگی فرش قالیشویی ماژیک تهران دارای چند مرحله می باشد که در مرحله اول، پس از ثبت سفارش خدمات توسط مشتری، کارشناسان قالیشویی ماژیک با هماهنگی و طبق زمانبندی در محل مشتری حاضر شده و فرش را مورد بررسی قرار می‌دهند، هزینه و زمان تقریبی ترمیم فرش به مشتری اعلام شده و در صورت توافق؛ فرش به کارخانه قالیشویی ماژیک منتقل شده و توسط استادان فرش دستبافت شروع به ترمیم شده و با بالاترین کیفیت تقدیم به مشتری می‌شود.

ترمیم بید خوردگی فرش

گاهی اوقات نیاز به قالیشویی به دلیل ترمیم پارگی و بید خوردگی فرش است. وقتی صحبت از بید خوردگی می شود، یعنی اینکه پای فرش دستبافت در میان است.
بید حشره کوچک زرد رنگی است که در تار و پود الیاف طبیعی و پشمی فرش لانه گزینی و تخم ریزی می کند. از این حشره به عنوان آفت فرش دستبافت یاد می شود.
لاروهای این حشره برای تغذیه به پروتئین نیاز دارند و الیاف پشمی فرش دستبافت سرشار از این ماده غذایی است.
این حشره بر روی الیاف پشمی شروع به تنیدن تار می کند و به این ترتیب به فرش آسیب می رساند.
نکته مهم در این است که این حشرات کوچک پس از بالغ شدن در فرش می مانند و دوباره تخم ریزی می کنند و به این ترتیب به جمعیت شان افزوده می شود. این حشره در سال دو بار تولید مثل می کند.
تراکم پایین فرش در کنار رطوبت و تاریکی بهترین شرایط برای رشد و زندگی این حشره فرش خوار است.
اگر بید زدگی به موقع تشخیص داده نشود در اندک زمانی هیچ اثری از فرش نفیس شما باقی نخواهد ماند که مورد ترمیم و رفوگری قالیشویی قرار گیرد.

بید زدگی می تواند از روی فرش، زیر فرش و یا هر دو طرف فرش باشد.
در قالیشویی برای ترمیم بیدزدگی به نوع فرش و ارزشمندی آن توجه می شود. گرچه فرش های دستبافت به صرف دستبافت بون نفیس و ارزشمند هستند. ولی در هر حال در بین خود نیز طبقه بندی می شوند.
در فرش های دستبافت معمولی، سعی می شود تا تمام قسمت های بید خورده را از پرز تمیز کنند و سپس اقدامات رفوگری را انجام دهند.
در مورد فرش های بسیار نفیس معمولا کارشناس رفوگری قالیشویی سعی می کند با حفظ پرزهای باقی مانده فرش، اقدام به ترمیم آن نماید.

ساکن کدام منطقه تهران هستید؟

فرقی نمی‌کند! کارخانه قالیشویی ماژیک با ناوگانی گسترده سراسر تهران را در سریع ترین زمان ممکن پوشش داده و آماده ارائه کلیه خدمات قالیشویی و شستشوی تخصصی فرش دست‌بافت در سراسر تهران می باشد.

بهترین راه برای مبارزه با بید زدگی فرش دستبافت پیشگیری از آن است. رفع سوختگی فرش و یا لکه برداری آن به مراتب آسانتر از بید خوردگی است. چون در این موارد حریف را می بینید و با استفاده از ترفندهای خاص ترمیم را انجام می دهید.
در بید زدگی با یک حشره کوچک و تخم های آن سروکار دارید. در اینگونه موارد فرش حتما مورد شستشو قرار می گیرد، اما تخم های این حشره سرسخت تر از این حرفها هستند.
برای رفع بید زدگی بهتر است به یک قالیشویی متخصص مراجعه کنید تا همیشه از شر این حشره مزاحم خلاص شوید.
کارشناسان قالیشویی ماژیک در ابتدا به بررسی فرش و میزان پارگی و بید خوردگی می پردازند وسپس با استفاده از دانش و امکانات و ماشین آلات به روز خود به شما اطمینان خواهند که فرش را به صورت آنلاین با بید تحویل خواهند گرفت و در مدت زمان کوتاهی بدون بید و ترمیم پارگی به شما تحویل خواهند داد.
با ثبت سفارش خود به صورت آنلاین می توانید از ۱۰ درصد تخفیف خدمات قالیشویی نیز بهره مند شوید.

جلوگیری از بید خوردگی فرش

برای جلوگیری از بید زدگی باید شرایط رشد آنها را از بین برد.
در قدم اول از قرار دادن اجسام سنگین بر روی فرش دستبافت خودداری کنید، در این میان نسبت به قرار دادن گلدان بسیار حساس باشید.
انتهای گلدان محیطی تاریک و مرطوب را بر روی فرش بوجود می آورد. رطوبت، تاریکی و الیاف طبیعی فرش، همه آن چیزی است که بید دوست دارد و ما به راحتی در اختیار آن قرار می دهیم.
فرش های دستبافت را برای مدت طولانی به صورت لول نگهداری نکنید. هر چند وقت یکبار آنها را پهن کرده و غبار گیری نمایید. هر چقدر زودتر متوجه بید خوردگی شوید به همان میزان می توانید راحت تر فرش خود را نجات دهید.
بسیاری از افراد برای مبارزه با بید از نفتالین استفاده می کنند. برای این منظور نفتالین را به قطعات کوچکتر خرد کرده و درون یک پارچه سفید قرار داده و همراه فرش لوله می کنند. نفتالین بخار می شود و از بید زدگی فرش جلوگیری می نماید.
برای استفاده از فرش، توصیه می شود آن را در معرض هوای آزاد قرار دهید. تا بخارات نفتالین به حداقل میزان ممکن برسد.
از مهم ترین اقدامات برای پیشگیری از بید زدگی، غبارگیری مناسب فرش دستبافت به وسیله جارو برقی است.
وجود گرد و غبار در فرش شرایط مناسبی را برای رشد این حشره مهیا می کند.

راه های مبارزه با بید

مشاهده سایر خدمات قالیشویی ماژیک

رفع سوختگی فرش دستبافت
رفع سوختگی فرش دستبافت
قالیشویی در زعفرانیه
شستشوی فرش دستبافت
شستشوی فرش ابریشم
شستشوی فرش ابریشم
شستشوی فرش تبریز
شستشوی فرش تبریز