چه زمانی باید فرش و قالی را به قالیشویی بسپاریم؟

چه زمانی باید فرش و قالی را به قالیشویی بسپاریم؟


چه زمانی باید فرش و قالی را به قالیشویی بسپاریم؟

سپردن فرش به قالیشویی ی یکی از مهم ترین کارهایی است که ممکن است همه ما در طول سال چندین بار آن را با آن مواجه شده باشیم. عوامل متعددی وجود دارد که می تواند در تعیین دفعات استفاده از خدمات قالیشویی ها مورد توجه قرار گیرد. در ادامه به معرفی برخی از مهم ترین عوامل اثرگذار در این امر خواهیم پرداخت.

چه زمانی باید فرش و قالی را به قالیشویی بسپاریم؟
چه زمانی باید فرش و قالی را به قالیشویی بسپاریم؟

عوامل تعیین کننده برای ارسال فرش به قالیشویی

اولین عاملی که در خصوص ارسال فرش و قالی به قالیشویی می تواند تاثیر گذار باشد نحوه تمیز کردن فرش ها توسط خود افراد است. تقریبا همه افراد از جارو برقی برای تمیز کردن فرش و قالی استفاده می کنند اما تعداد دفعات جارو کردن عاملی تعیین کننده در نیاز فرش ها به شستشو می باشد. اگر هفته ای یک با دو بار فرش ها را با استفاده از جارو برقی تمیز می کنید یک بار شستشوی فرش و قالی توسط قالیشویی برای شما کفایت می کند.
میزان رفت و آمد افراد در منزل شما نیز از دیگر عوامل تعیین کننده در خصوص نیاز به شستشوی فرش و قالی توسط قالیشویی محسوب می شود. اگر مهمانان زیادی دارید و مراسم های مختلفی در منزل برگزار می کنید بدون تردید امکان کثیف شدن فرش های شما بسیار بالاتر است و ممکن است در طول سال چند بار نیاز به استفاده از خدمات قالیشویی برای شستشوی فرش و قالی های خود داشته باشید.
نکته مهم دیگری که باید آن را در نظر بگیرید وجود کودکان در منزل است. کودکان خردسال به واسطه شیطنت هایی که دارند احتمال این که فرش های خانه را کثیف کنند بسیار بالا بوده و خصوصا اگر باعث ریخته شدن مواد غذایی مانند آبمیوه ها، شیر، جوهر و رنگ و مواردی از این قبیل گردند تعداد دفعاتی که باید فرش و قالی را شست افزایش می یابد.

تصمیم گیری نهایی در خصوص تعداد دفعات شستشوی فرش و قالی

در نهایت با توجه به همه مواردی که ذکر شد تصمیم گیری در این خصوص باید بر اساس نحوه نگهداری شما از فرش ها گرفته شود. برخی از افراد حتی با وجود مهمانی های فراوان و داشتن فرزندان خردسال بر روی نظافت و نگهداری از فرش ها حساسیت بیشتری به خرج می دهند و همین امر سبب می شود تا نیاز کمتری به استفاده از خدمات قالیشویی ها احساس نمایند. فرش ها زمانی که کثیف می شوند و نیاز به شستشو دارند به سادگی قابل تشخیص هستند و می توانید در آن زمان با یافتن یک قالیشویی معتبر اقدام به شستشوی آن ها نمایید. برای سفارش فرشهای خود به قالیشویی ماژیک از طریق سفارش آنلاین و تماس باما اقدام به ثبت سفارش خود کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *